Od 1989 roku SEACAM spełnia życzenia zaangażowanych początkujących fotografów, jak również wymagających profesjonalistów z innowacyjnym duchem i najnowocześniejszą technologią. Teraz zapraszamy Cię do przyłączenia się do nas w ekscytującej podróży z powrotem do samego początku.
Harald Hordosch, fotograf z pasją, zafascynowany nurkowaniem i rzemiosłem, kładzie podwaliny pod SEACAM w Austrii i wprowadza na rynek pierwszą serię aluminiowych obudów z różnymi akcesoriami do aparatu Yashica AF.
Podążając za potrzebą bardziej ergonomicznej i płynnej obsługi, SEACAM opracował nową koncepcję MINICAM dla aparatów Canon, Minolta i Nikon AF, połączoną z wymiennym systemem portów z portami płaskimi i kopułkowymi.
Pojawia się pierwszy SEAFLASH z elektroniką Subtronic, a gama obudów zostaje poszerzona o 8 kolejnych modeli. Całkowicie nową odsłoną jest prawie zapomniany wizjer Galileo, praktyczna adaptacja do obudów podwodnych
SEACAM stale poszerza gamę produktów – m.in. obudowy, lampy systemowe i podwodne lampy błyskowe. SEACAM zostaje zarejestrowany jako oficjalny znak towarowy na całym świecie i staje się coraz bardziej popularny wśród fotografów podwodnych.
Wprowadzono nowy, opatentowany system ramion lampy błyskowej SEACAM wraz z najbezpieczniejszym i bezobsługowym systemem złączy S6. Dostępne są teraz również porty ze szkła optycznego, które są wyposażone w innowacyjną powłokę optyczną zapewniającą bardziej wyrazisty obraz.
Opatentowana technologia srebrnej powierzchni SEACAM oraz unikalny gwint bagnetowy na przednich portach zostały zaprezentowane na wystawie BOOT, wyznaczając nowy standard w fotografii podwodnej.
Na rynku pojawia się pierwszy obrotowy wizjer o kącie 45° z doskonałym obrazem w wizjerze, który rewolucjonizuje sposób, w jaki stosowane są dziś obudowy. W tym samym czasie SEACAM pracuje również nad nowymi modelami SEAFLASH.
W tym kluczowym roku SEACAM dokonuje skoku, aby przejść z technologii analogowej na cyfrową. Pomimo krytyki i sceptycyzmu w fotograficznym świecie, SEACAM prezentuje pierwszą profesjonalną obudowę do modeli Nikon D1.
Wraz z szybkimi zmianami i premierami modeli aparatów konieczne stają się zmiany w produkcji. Produkcja SEACAM całkowicie zmienia trasy i teraz współpracuje z lokalnymi firmami przy frezowaniu połówek obudowy z jednego bloku aluminium.
SEACAM opracowuje pierwsze na rynku w pełni cyfrowe lampy błyskowe do fotografii podwodnej, SEAFLASH 250Digital, a wreszcie jej bardziej poręczny i popularny następca: SEAFLASH 150Digital z wymiennym akumulatorem.
Po wielu latach pozostawania wiernym oryginalnemu wzornictwu, obudowy SEACAM lśnią teraz nowym wyglądem. Projektanci skupili się na jeszcze bardziej ergonomicznej, łatwiejszej obsłudze i zwiększeniu bezpieczeństwa.
Wraz z twórcą filmów podwodnych Roberto Rinaldim firma SEACAM opracowuje rewolucyjną obudowę filmu 3D do modeli kamer kinowych CANON EOS C300/500, która jest najmniejszą i najlżejszą na świecie.
Dzięki stożkowemu mikroportowi MIP 80 i pasującym achromatom najwyższej jakości optycznej, SEACAM przedstawia nowy system do makrofotografii. W tym samym roku po raz pierwszy pojawia się magazyn SEACAM z emocjonującymi historiami, imponującymi zdjęciami i wglądem w świat SEACAM.
Akademia SEACAM powstała we współpracy z Kurtem Amslerem, oferując ekscytujące i pouczające seminaria internetowe SEACAM na różne tematy fotografii podwodnej. Ponadto SEACAM dołącza do Facebooka i szybko dociera do dużej rzeszy fanów.
Wraz z nowymi modelami aparatów Sony i Olympus, SEACAM opracowuje pierwszą kompaktową serię SEACAM. W międzyczasie pojawiają się kolejne innowacje, zgodnie z prośbami i życzeniami klientów na całym świecie.
Ze względu na zapotrzebowanie rynku na coraz mniejszy sprzęt, SEACAM przedstawia kompaktowy, ale potężny SEAFLASH 60D, w tym samouczki dotyczące obsługi i konserwacji na YOUTUBE.
SEACAM zaopatruje wielu fotografów w nowe modele aparatów firm Nikon i Sony: Nikon D850 i Z6/7, a także Sony A7III/R inspirują światową scenę fotografii podwodnej.
Po miesiącach prac rozwojowych i skrupulatnych testów, SEACAM przedstawia nową najnowocześniejszą lampę błyskową SEAFLASH 160Digital. Wygląda podobnie do swojego popularnego poprzednika, ale nadwozie i wnętrze zawierają innowacyjne nowe funkcje i wyrafinowaną elektronikę.
Nikon i Canon ulepszają swoją klasę profesjonalną, a SEACAM dostarcza pasujące obudowy do D6 i 1DXMKIII. Ponadto wypuszczane są obudowy kinowe SEACAM Blackmagic Pocket oraz nowe modele Sony A7RIV i A9. Zapowiadane są nowe obudowy do bezlusterkowców Canon R5/R6.
Aktualny katalog produktowy zawiera liczne obudowy foto, wideo i monitorów, szeroką gamę portów oraz najbardziej innowacyjne lampy błyskowe na rynku. W połączeniu z praktycznymi akcesoriami dostarczamy cały system fotografii podwodnej najwyższej jakości. SEACAM zawsze patrzy w przyszłość i już przygotowuje się do nowych rozwiązań – w duchu innowacji i nieustannego dążenia do precyzji. Mamy nadzieję, że pójdziesz z nami tą ścieżką!