Morze, gdy raz rzuci czar, na zawsze trzyma człowieka w swojej sieci cudów.

JACQUES-YVES COUSTEAU

Kamienie Milowe

Historia sukcesu

made in Austria.

Od 1989 roku SEACAM spełnia życzenia zaangażowanych początkujących fotografów, jak również wymagających profesjonalistów z innowacyjnym duchem i najnowocześniejszą technologią. Teraz zapraszamy Cię do przyłączenia się do nas w ekscytującej podróży z powrotem do samego początku.

1989

Pierwszy

krok.

Harald Hordosch, fotograf z pasją, zafascynowany nurkowaniem i rzemiosłem, kładzie podwaliny pod SEACAM w Austrii i wprowadza na rynek pierwszą serię aluminiowych obudów z różnymi akcesoriami do aparatu Yashica AF.

1989

Minicam

i Miniflash.

Podążając za potrzebą bardziej ergonomicznej i płynnej obsługi, SEACAM opracował nową koncepcję MINICAM dla aparatów Canon, Minolta i Nikon AF, połączoną z wymiennym systemem portów z portami płaskimi i kopułkowymi.

1992

Galileusz wysyła

pozdrowienia.

Pojawia się pierwszy SEAFLASH z elektroniką Subtronic, a gama obudów zostaje poszerzona o 8 kolejnych modeli. Całkowicie nową odsłoną jest prawie zapomniany wizjer Galileo, praktyczna adaptacja do obudów podwodnych

1993

SEACAM ©

na całym świecie.

SEACAM stale poszerza gamę produktów – m.in. obudowy, lampy systemowe i podwodne lampy błyskowe. SEACAM zostaje zarejestrowany jako oficjalny znak towarowy na całym świecie i staje się coraz bardziej popularny wśród fotografów podwodnych.

1995

System ramion

i S6 sysytem.

Wprowadzono nowy, opatentowany system ramion lampy błyskowej SEACAM wraz z najbezpieczniejszym i bezobsługowym systemem złączy S6. Dostępne są teraz również porty ze szkła optycznego, które są wyposażone w innowacyjną powłokę optyczną zapewniającą bardziej wyrazisty obraz.

1997

SEACAM silver

światowa premiera.

Opatentowana technologia srebrnej powierzchni SEACAM oraz unikalny gwint bagnetowy na przednich portach zostały zaprezentowane na wystawie BOOT, wyznaczając nowy standard w fotografii podwodnej.

1998

Wszystko

o kącie.

Na rynku pojawia się pierwszy obrotowy wizjer o kącie 45° z doskonałym obrazem w wizjerze, który rewolucjonizuje sposób, w jaki stosowane są dziś obudowy. W tym samym czasie SEACAM pracuje również nad nowymi modelami SEAFLASH.

2001

Początek

nowej ery.

W tym kluczowym roku SEACAM dokonuje skoku, aby przejść z technologii analogowej na cyfrową. Pomimo krytyki i sceptycyzmu w fotograficznym świecie, SEACAM prezentuje pierwszą profesjonalną obudowę do modeli Nikon D1.

2003

Nowa

ścieżka.

Wraz z szybkimi zmianami i premierami modeli aparatów konieczne stają się zmiany w produkcji. Produkcja SEACAM całkowicie zmienia trasy i teraz współpracuje z lokalnymi firmami przy frezowaniu połówek obudowy z jednego bloku aluminium.

2006

Niech nastanie

światło.

SEACAM opracowuje pierwsze na rynku w pełni cyfrowe lampy błyskowe do fotografii podwodnej, SEAFLASH 250Digital, a wreszcie jej bardziej poręczny i popularny następca: SEAFLASH 150Digital z wymiennym akumulatorem.

2009

Aktualizacja

stylu.

Po wielu latach pozostawania wiernym oryginalnemu wzornictwu, obudowy SEACAM lśnią teraz nowym wyglądem. Projektanci skupili się na jeszcze bardziej ergonomicznej, łatwiejszej obsłudze i zwiększeniu bezpieczeństwa.

2012

Podróż w

trzeci wymiar

Wraz z twórcą filmów podwodnych Roberto Rinaldim firma SEACAM opracowuje rewolucyjną obudowę filmu 3D do modeli kamer kinowych CANON EOS C300/500, która jest najmniejszą i najlżejszą na świecie.

2013

Nie siadamy

na laurach.

Dzięki stożkowemu mikroportowi MIP 80 i pasującym achromatom najwyższej jakości optycznej, SEACAM przedstawia nowy system do makrofotografii. W tym samym roku po raz pierwszy pojawia się magazyn SEACAM z emocjonującymi historiami, imponującymi zdjęciami i wglądem w świat SEACAM.

2014

SEACAM wkracza

online.

Akademia SEACAM powstała we współpracy z Kurtem Amslerem, oferując ekscytujące i pouczające seminaria internetowe SEACAM na różne tematy fotografii podwodnej. Ponadto SEACAM dołącza do Facebooka i szybko dociera do dużej rzeszy fanów.

2016

Kompaktowy

rozmiar.

Wraz z nowymi modelami aparatów Sony i Olympus, SEACAM opracowuje pierwszą kompaktową serię SEACAM. W międzyczasie pojawiają się kolejne innowacje, zgodnie z prośbami i życzeniami klientów na całym świecie.

2017

Mały

ale potężny.

Ze względu na zapotrzebowanie rynku na coraz mniejszy sprzęt, SEACAM przedstawia kompaktowy, ale potężny SEAFLASH 60D, w tym samouczki dotyczące obsługi i konserwacji na YOUTUBE.

2018

Zawsze

aktualny.

SEACAM zaopatruje wielu fotografów w nowe modele aparatów firm Nikon i Sony: Nikon D850 i Z6/7, a także Sony A7III/R inspirują światową scenę fotografii podwodnej.

2019

Światło

wymyślone na nowo.

Po miesiącach prac rozwojowych i skrupulatnych testów, SEACAM przedstawia nową najnowocześniejszą lampę błyskową SEAFLASH 160Digital. Wygląda podobnie do swojego popularnego poprzednika, ale nadwozie i wnętrze zawierają innowacyjne nowe funkcje i wyrafinowaną elektronikę.

2020

Rosnące

portfolio.

Nikon i Canon ulepszają swoją klasę profesjonalną, a SEACAM dostarcza pasujące obudowy do D6 i 1DXMKIII. Ponadto wypuszczane są obudowy kinowe SEACAM Blackmagic Pocket oraz nowe modele Sony A7RIV i A9. Zapowiadane są nowe obudowy do bezlusterkowców Canon R5/R6.

2022 -

SEACAM

dziś.

Aktualny katalog produktowy zawiera liczne obudowy foto, wideo i monitorów, szeroką gamę portów oraz najbardziej innowacyjne lampy błyskowe na rynku. W połączeniu z praktycznymi akcesoriami dostarczamy cały system fotografii podwodnej najwyższej jakości. SEACAM zawsze patrzy w przyszłość i już przygotowuje się do nowych rozwiązań – w duchu innowacji i nieustannego dążenia do precyzji. Mamy nadzieję, że pójdziesz z nami tą ścieżką!